(050) 197-14-81
(067) 832-83-83
(0522) 24-55-44
Корзина

Сумісність добрив - як змішувати мінеральні добрива

20.09.2019

Сумісність добрив - як змішувати мінеральні добрива

Всі ми знаємо, що існує багато правил що до змішування мінеральних добрив. Дуже часто ми вносимо в ґрунт одночасно два або навіть три різних добрива, не задумуючись до чого це може призвести. Потрібно змішувати добрива в потрібному співвідношенні, але пам’ятайте, що деякі види добрив можна змішувати перед внесенням в ґрунт, а деякі змішувати взагалі заборонено.

Ось, наприклад добрива, які мають у своєму складі аміачний азот(хлористий амоній, амофос, сульфат амонію та аміачна селітра), взагалі не можна змішувати з лужними(зола, томасшлак), через те, що при цьому може виділятися аміак, а потім відбувається втрата азоту.

При змішуванні суперфосфату з аміачною селітрою або з карбамідом змінюються фізичні властивості добрив, простими словами утворюється щільна маса, що не піддається розсіюванні.

Якщо змішати суперфосфат з сульфатом амонію, то суміш дуже швидко твердне, тому перед тим, як вносити в ґрунт, її потрібно подрібнити.

Коли ви змішуєте карбамід, аміачну селітру та суперфосфат, то в результаті вийде дуже волога суміш, яку потім погано буде розсіювати.

Не рекомендують взагалі змішувати аміачну сіль(сульфат амонію, амофос, хлористий амоній та аміачну селітру), з лужними добривами(фосфоритне борошно, поташ, карбонат калію), бо це призводить до втрат азоту - з суміші випарується аміак.

Мінеральні добрива, які можна вносити восени, повинні містити мінімальну кількість азоту. Однак вносити їх треба з розумом, особливо якщо ви хочете змішати кілька компонентів.
← Вернуться назад